Museum of Avant-garde

Bienále Brno (SBB) informuje | Brno Biennale (BBA) informs 
Nové Museum of Avant-garde (MA-g) vzniká jako platforma kombinující mistrovská díla výtvarné avantgardy 20. století se současnými díly grafického designu, fotografie a ilustrace.
Cílem je vytvoření sbírky a prostřednictvím vyhlášení cen MA-g získávat i nové umění a design.
MA-g má v úmyslu propagovat současné disciplíny jako nástupce avantgardního umění prostřednictvím každoročního výběrového řízení. Přihlášky se budou otevírat od ledna do dubna a v roce 2021 bude výběr zahrnovat kategorie Grafický design, Fotografie a Ilustrace – každá z nich je rozdělena do 10 až 15 podkategorií. Všechny příspěvky budou posouzeny panelem Muzea podle hodnotících kritérií, která budou zveřejněna na webu MA-g v lednu 2021. Posuzování proběhne ve dvou fázích a vybraná díla se stanou součástí stálé sbírky MA-g a budou automaticky nominována na ceny. 
Ceny MA-g: Pokaždé bude pozván jeden z nejvlivnějších a nejinspirativnějších umělců naší doby, aby byl výhradním porotcem v jedné z hlavních kategorií (grafický design / fotografie / ilustrace) v daném roce. Nejvýznamnější díla v každé kategorii obdrží ceny MA-g Awards, pojmenované po porotci. Ocenění bude možné udělit jednomu nebo více vítězům v každé podkategorii.
SBB se stalo jednou ze spolupracujících organizací MA-g.


Více o The Museum of Avant-garde viz www.ma-g.org

KONEC PŘÍSPĚVKU | END OF THE MESSAGE


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..