Peru Design Biennale 2021

Bienále Brno (SBB) zve k účasti v soutěži/akci | Brno Biennale (BBA) invites to the competition/event:

Peru Design Biennial ( la Bienal de Diseño de Perú, www.labienal.pe) je podle organizátorů nejvýznamější akcí svého druhu v Americe, protože postihuje širokou oblast různých sfér designu. Doslova uvádějí, že první Bienále v Peru, kterého se zúčastnilo 78 zemí světa ze čtyř kontinentů, se s více než 500 vystavovateli stalo největší expozicí bienále v Americe a jedním z nejpočetnějších na světě.
Peru Design Biennial 2021 se bude konat v rámci oslav 200. výročí nezávislosti Peru (Bicentenario de la Independencia del Perú / the Bicentennial of the Independence of Peru).
Předchozí ročník se uskutečnil v roce 2018, takže další letošní ročník Bienále je kvůli pandemii o rok posunut a i tak se bude konat tzv. hybridní formou. To znamená, že jen kolem 5% vybraných hlavně vítězných prací bude vystaveno v galeriích a muzejích v Limě a dalších místech v Peru a větší část selektovaných prací bude vystavena pouze online. Online bude také pracovat mezinárodní jury.
Do soutěže jsou přijímány práce z uplynulých 3 let v těchto 9 kategoriích:
– JVS jednotný vizuální styl (corporate identity)
– redakční grafika (editorial design)
– plakát (poster design)
– obalový design (packaking)
– design výrobků (product design)
– digitální ilustrace
– UX uživatelský design ( User eXperience design)
– typografie (typographic design)
– móda (fashion design).
Soutěž byla vyhlášena 31. 3. 2021, práce v jednotlivých kategoriích se za stanovených podmínek jednotlivých kategorií zasílají online i spolu se stručným popisem práce (týká se např. i plakátů) do 29. 5. 2021, viz www.labienal.pe.
V červenci práce vyhodnotí online Mezinárodní porota, jejímž členem je i náš předseda SBB Jan Rajlich, dále Niklaus Troxler CH, Kye-soo Myung KR, Marat Guelman RU, Ovidiu Hrin RO, Elizabeth Resnick US, Cao Fang CN a Walter Sardonini IT.
Časový rozvrh:
Začátek příjmu soutěžních prací: 7. 4. 2021.
Deadline: 29. 5. 2021.
Selektované práce a projekty: 15. 6. 2021.
Vhylášení finalistů: 15. 7. 2021.
Vyhlášení cen: 28. 7. 2021.
Zahájení: 29. 8. 2021.
Výstava: 29. 8.>15. 9. 2021.
Kontakty – A: La Bienal de Diseño de Perú, Av. Santo Toribio 115, San Isidro, Lima, Perú; T: (51) 916 414 807; comunicaciones@labienal.pe

  KONEC PŘÍSPĚVKU | END OF THE MESSAGE


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..