Lidové motivy v plakátě | Krosno PL

Bienále Brno (SBB) informuje o výstavě | Brno Biennale (BBA) informs on exhibition:
Mezinárodní výstavu
Motywy ludowe w plakacie (Lidové motivy v plakátě) zorganizovala kurátorka výstavy grafička Patrycja Longawa pro Galerii Wystaw Czasowych, Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej Krosno PL.
Cílem výstavy bylo představit lidové umění z mnoha míst světa a motivy z něj převzaté ukázat na plakátech. Každý z 28 umělců osobně pozvaných na výstavu mohl zaslat jen jeden plakát s lidovou tematikou. Plakát nemusel být speciálně připraven pro tuto výstavu, mohlo jít o díla vytvořená dříve, ale odpovídající tématu folkloru. Přijatelné byly všechny lidové motivy, jako jsou řemesla, design, výtvarné umění, hudba, tance, písně, nástroje, poezie, lidové kroje, šperky, hračky, vystřihovánky, krajky, figurky atd.
Mezi jmény zůčastněných najdeme grafiky ze všech částí světa, ze známých jmen např. Wladyslaw Pluta PL, Stephan Bundi CH, Istva Horkay HU, Dora Keresztesz HU, Chicako Oguma JP, Elmer Sosa MX, Goetz Gramlich DE. A také Jan Rajlich ml., který autorský plakát Folk’n’roll vytvořil speciálně pro tuto akci. Výstava byla v Krosnu otevřena 30. 7.-19. 8. 2021.

Vystavené plakáty Jana Rajlicha CZ a Irwana Harnoka z Indonésie
Patrycja Longawa – plakát výstavy

 

KONEC PŘÍSPĚVKU | END OF THE MESSAGE


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..