20. a 3. Bienále plakátu Colorado 2017 | Poster Biennales in Colorado

Bienále Brno (SBB) informuje o soutěžních výstavách | Brno Biennale (BBA) informs about competitions/exhibitions:
Ne, titulek není chybný, v americkém státě Colorado existují už několik let souběžně dvě mezinárodní plakátová bienále a tak je v plakátovém světě tím přivozeno určité zmatení pojmů – obě mají totiž Colorado v titulu…
To bienále již s takřka 40letou tradicí je 20 Colorado International Invitational Exhibition CIIPE pořádané na půdě Colorado State University ve Fort Collins. Na toto bienále  pořadatelé vždy osobně zvou kolem stovky známých plakátistů z celého světa, kteří posílají dva své plakáty (po dvou výtiscích). Letošní deadline přihlášek byl 19. 5. Výstava bude zahájena a ceny oznámeny v Clara Hatton Gallery na CSU 22. 9. 2017. CIIPE je zvláštní tím, že jeden výtisk plakátu je určen pro archivaci (archiv CIIPE je excelentně veden! − viz lib.colostate.edu/posters/) a druhý výtisk pro výstavu a následný prodej zájemcům, kteří se o některé plakáty takřka rvou hned při vernisáži… Info: ciipe@colostate.edu (CIIPE, Department of Art and Art History, Colorado State University, Fort Collins, Co 80523, USA).
Druhé colorádské bienále je poměrně nové. Je také pořádáno na univerzitní půdě a to na Colorado Mesa University v Grand Junction (asi 450 km jihozápadně od Fort Collins). Letos bude teprve 3. ročník. Toto Bienále je otevřené všem zájemcům a Ti musí jednak poslat plakáty (A4, 72dpi, RGB) s přihláškou elektronicky na http://cmyk2.co/assets/co2-2017-submission-form.pdf  do 1. 10. 2017 a také souběžně ve dvou výtiscích, tak aby byly doručeny do 1. 11. 2017 na adresu: Colorado Mesa University, CO2 Poster Biennial, 1100 North Avenue, Grand Junction, Colorado 81501, USA. Info: poster@cmyk2.co (Počet možných plakátů je na jedné přihlášce 5, ale prakticky je neomezený.)

KONEC PŘÍSPĚVKU | END OF THE MESSAGE


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..