poster for tomorrow 2016 | Make Extremism History!

Bienále Brno (SBB) zve k účasti v této soutěži/akci | Brno Biennale (BBA) invites to participate in the competition/event:
10. 3. 2016 byla zahájena možnost vkládat digitální návrhy plakátů do letošního ročníku mezinárodní soutěže Poster for tomorrow (plakát pro zítřek). Každý autor může přihlásit maximálně 10 návrhů na téma „Make Extremism History!“
Podrobnosti získáte na: http://tinyurl.com/heg4zbt; www.posterfortomorrow.org/
Deadline je 10. 7. 2016.
POZOR prodlouženo o 5 dní do 15. 7. 2016! – viz
www.posterfortomorrow.org/downloads/make-extremism-history/english.pdf 

Ilustraci pro ročník 2016 vytvořil Riccardo Guasco. 
Ilustraci pro ročník 2016 vytvořil Riccardo Guasco

Zde je český překlad výzvy k účasti:
posterfortomorrow | kreativní výzva 2016

Udělej extremismus minulostí!
Upozornění: Nemluvíme jen o náboženském extremismu. Jde o extrémy ve společnosti, politice, v životním prostředí, rozdělování bohatství a o všechny problémy, kterým čelíme jako svět. Mluvíme o jednotlivcích, kteří ovládají veřejnou diskusi jednoduše tím, že nejhlasitěji křičí a nejméně naslouchají, kteří nechávají malý prostor pro diskusi ani pro jakékoliv odstíny názorů, kromě správné nebo špatné a já proti vám. Mluvíme o popíračích klimatických změn, lidech, kteří odmítají pouštět uprchlíky do své země, nebo kohokoliv, kdo je diskriminován na základě pohlaví, národnosti, sexuální preference nebo náboženství.
Mezi dnešní extremisty patří 62 lidí na světě, kteří mají tolik peněz jako polovina světové populace, průmyslníci, kteří ovlivňují politiku v oblasti životního prostředí, tak že ohrožují budoucnost lidstva, bankéři, kteří vytvářejí uměle ekonomiku ve prospěch spekulantů a na úkor všech ostatních, lidé, kteří používají náboženství jako důvod inspirovat nenávist, násilí nebo válku.
Skutečností je, že v roce 2016 jsou státní hranice méně a méně smysluplné. Bez ohledu na to kde žijeme, jsme všichni stejně bezmocní tváří v tvář konfliktu nebo ekologické katastrofě. Musíme si uvědomit, že žijeme na tomto světě společně – a nejlepší způsob, jak vytvořit lepší svět pro každého, je společně pracovat „pro zítřek“.
Chceme-li uvažovat o lepší budoucnosti, musíme tak učinit v globálním měřítku. Musíme odmítnout politiku konfrontace a musíme mít snahu se dozvědět, co se opravdu ve světě děje, tak že spolu budeme mluvit a naslouchat si.
Musíme podniknout kroky k řešení naší vlastní budoucnosti, neboť je jasné, že naše vlády (které jsou příliš svázány komerčními nebo politickými omezeními) nebudou jednat, dokud to nebudeme vyžadovat. Změna musí přijít zespoda nahoru: od nás. To se ale může dít jenom ve světě, ve kterém je mír, kde jsou si lidé rovni, nerozděleni nálepkami, národností nebo náboženstvím.
Jak jednou řekl dalajláma: „problémy, kterým dnes čelíme, jsou výsledkem povrchních rozdílů v náboženských vyznáních a národnostech. Jsme jeden národ. (…) Tak pojďme pracovat pro mír v našich rodinách a společnosti a neočekávejme pomoc od Boha, Buddhy či vlád.“
Pokud budeme cokoliv řešit, musíme to činit tak, že budeme pracovat spolu a hledat to, co máme společné s ostatními lidmi na celé planetě, bez ohledu na jednotlivé národnosti, barvu pleti, pohlaví či náboženství.
Pohled:
Je snadné lidi odlidštit redukováním na pouhá slova a čísla: Ať už je to nálepkováním na „uprchlíky“, „ženy“, „muslimy“, „aktivisty“ nebo skrýváním skutečného dopadu situace strohým „zemřelo 25 000 lidí“.
Abychom to překonali, měli bychom dát lidem jejich tváře a vyprávět jejich příběhy, tak aby je mohlo více lidí pochopit a navázat tak k osobám za „nálepkou“ vztah.
Poselství:
Násilí a extrémní názory inspirují pouze negativitu: K lepší budoucnosti nás přivede inteligentní diskuse a kolektivní akce. Musíme se setkat uprostřed a spolu změnit svět a proto je na čase: „Udělejme extremismus minulostí!“

Kalendář soutěže:
10. březen Zveřejnění výzvy. Začátek zasílání přihlášek.
10. červenec Uzávěrka přihlášek.
20. červenec Začátek práce online poroty.
10. září Konec práce online poroty.
Máte otázky? Spojte se prosím s námi.
4TOMORROW ASSOCIATION
16 ESPLANADE NATHALIE SARRAUTE – 75018 PARIS
T. +33 14205 8887
INFO@POSTERFORTOMORROW.ORG
WWW.POSTERFORTOMORROW.ORG

KONEC PŘÍSPĚVKU | END OF THE MESSAGE


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..