Průniky a taky Ataky Karla Aubrechta a spol.

Bienále Brno (SBB) informuje o výstavě | Brno Biennale (BBA) informs about exhibition:

Výstava Průniky Karla Aubrechta (malba, grafika) a Marka Dobeše (plastika, keramika) měla být otevřena v divadle v Horních Počernicích  www.divadlopocernice.cz 11. 3. – 4. 5. 2020 koncertem Ataky Jany Koubkové.
Výstava byla nainstalována, ale koronavirová situace vernisáž i výstavu zrušila. 

Výstava byla však ještě dokumentována (v krajanském tisku: Sudetendeutsche Zeitung, č. 13, 27. 3. 2020, str. 2, viz obr.) a byl vysílán pořad o výstavě na německé vlně českého rozhlasu (k poslechu  a počtení je na https://www.radio.cz/de/rubrik/kultur/kunst-zu-corona-zeiten-warten-auf-die-vernissage  „Kunst zu Corona-Zeiten: Warten auf die Vernissage“ (Umění v době coronaviru: Čekání na vernisáž).Autoři se nakonec rozhodli výstavu dokumentovat v 56stránkové publikaci Průniky aneb Průvodce uzavřeným prostorem, která vyšla
v elektronické podobě 1. 4. 2020. Publikace v pdf: Průniky + Ataky – zde… Nahlédněme do úvodního textu:
P Ř E D S L O V . . .
Vážení a milí přátelé, těšili jsme se na Vás „jako malé děti“! Víme, z Vašich reakcí, že jste se těšili i Vy a dost z Vás se za námi chtělo vydat do prostorem i lidsky velmi přívětivého prostředí Divadla Horní Počernice.
I když všude kolem nás už řádila ve vzduchu jakási podivná nepřívětivost, nachystali jsme vše tak, abychom Vás mohli radostně, vesele i důstojně přivítat mezi námi a nabídnout Vám něco dobrot pro Vaše oči, uši i chuťové buňky. A tím vším snad i pro duši, mysl a srdce.
Jak to nakonec (prozatím!) dopadlo, všichni víte. Ale nezoufáme, nejsme v tom sami. Naopak, jsme v tom teď všichni – tak říkajíc globali-značně, a tak si maně vzpomínám na jeden citát, který jsem poprvé četl někdy kolem svých třinácti let: Pesimismus v dnešní době by byl největším hříchem.1)
Jenže – stýská se nám po Vás. A myslíme, že některým z Vás navzájem také, nás nevyjímaje. A tak k Vám přicházíme s malou pracovní dokumentací toho, co by bylo, kdyby bylo…
I když je nám jasné, že v této době máte spoustu jiných starostí, zveme Vás, kteří si najdete chvilku nebo Vás přepadne touha či nutnost na chvíli si od nich odpočinout, „zalistujte“ v těchto stránkách a pobuďte zase s námi alespoň takhle, a přes různou vzdálenost si tak zůstaňme i nadále blízcí. Myslíme na Vás a ze srdce Vás pozdravujeme, opatrujte se a – Vítejte!
Karel Aubrechz + Marek Dobeš, A TAKY Jana Koubková
1) Trygve Lie (1896–1968); první generální tajemník OSN (1946–1952)

KONEC PŘÍSPĚVKU | END OF THE MESSAGE


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..