Čestní členové | Honorary Members


Autoři | Artists/Designers | Organizační sekce / Organizing Section | Čestní členové / Honorary Members | Kolektivy / Group Members | Volené orgány | Elected Bodies

Zahraniční čestní členové SBB | Foreign BBA Honorary Members
Datum udělení čestného členství / Date of honorary membership‘ granting

01 Willy de Majo †, GB, 28/6/1995
02 F.H.K. Henrion †, GB, 1/1/1996
03 Walter Allner †, US, 27/4/1996
04 Stig Hogdal †, SE, 27/4/1996
05 Josef Müller-Brockmann †, CH, 27/4/1996
06 Hermann Zapf †, DE, 27/4/1996
07 George Sadek †, US, 27/4/1996
08 Pieter Brattinga †, NL, 27/4/1996
09 Roman Cieslewicz †, FR, 27/4/1996
10 Roger Hampson †, GB, 27/4/1996
11 Seymour Chwast, US, 27/4/1996 | seymour_chwast et pushpininc dot com
12 Kazumasa Nagai, JP, 27/4/1996 | info et ndc dot co dot jp
13 Mitsuo Katsui, JP, 27/4/1996 | kdo-001 et fd dot catv dot ne dot jp
14 Ryszard Otreba, PL, 27/4/1996 | rotreba32 et gmail dot com
15 Wim Crouwell, NL, 27/4/1996
16 Felix Beltrán, MX, 27/4/1996 | felixbeltran et infinitum dot com dot mx
17 Bruno Pfäffli †, 27/4/1996, FR
18 Phil Risbeck, US, 27/4/1996  | freefall et frii dot com
19 Waldemar Świerzy †, PL, 27/4/1996
20 Henry Steiner, HK, 27/4/1996  | hs et steiner dot hk
21 Gert Wunderlich, DE, 27/4/1996
22 Kurt Weidemann †, DE, 27/4/1996
23 Shigeo Fukuda †, JP, 27/4/1996
24 Sudarshan Dheer, IN, 27/4/1996  | dheergrd et gmail dot com
25 Sadegh Barirani, IR, 27/4/1996
26 Ben Bos †, NL, 27/4/1996
27 Masuteru Aoba †, JP, 27/4/1996
28 Helmut Langer, DE, 27/4/1996 | email et helmut-langer dot eu
29 Marina Langer-Rosa, DE, 27/4/1996 | marina-l-r et t-online dot de
30 András Fürész †, US, 27/4/1996
31 Dan Reisinger, IL, 27/4/1996 | dan et reisinger dot co dot il
32 Todor Vardjiev, BG, 27/4/1996 | tvardjiev et abv dot bg
33 Kyösti Varis, FI, 27/4/1996 | kyosti dot varis dot orig et pp dot kolumbus dot fi
34 Valerii Vasilev, RU, 27/4/1996 | wawavas et gmail dot com
35 Gianfranco Torri, IT, 27/4/1996 | gianfranco dot torri et toimage dot org
36 Felipe Taborda, BR, 27/4/1996 | felipe et felipetaborda dot com dot br
37 Minoru Takita, JP, 27/4/1996
38 Tatsumi Kuwahara, JP, 27/4/1996
39 Dušan Kállay, SK, 27/4/1996 | kallay dot dusan et gmail dot com
40 Goroslaw Keller, HR, 27/4/1996
41 Ken Cato, AU, 27/4/1996 | chairman et catobrandpartners dot com | www.cato.com.au
42 Mark J. Batty, US, 27/4/1996 | www.markbattypublisher.com/
43 Xavier Bermúdez, MX, 27/4/1996 | xavierbermudezb et gmail dot com
44 Victor Margolin, US, 27/4/1996 | victor et uic dot edu
45 Uwe Loesch, DE, 27/4/1996 | contact et uweloesch dot de
46 Ľubomír Longauer, SK, 27/4/1996 | Longauer29 et Hotmail dot com
47 Urs Fanger, CH, 27/4/1996
48 Jochen Fiedler, DE, 27/4/1996 | damm-fiedler et t-online dot de
49 Zdzislaw Schubert, PL, 27/4/1996 | zdzislaw dot schubert et gmail dot com
50 Guy Schockaert †, BE, 27/4/1996
51 Dieter Urban †, DE, 27/4/1996
52 Niklaus Troxler, CH, 27/4/1996 | troxler et troxlerart dot ch | www.troxlerart.ch/
53 Boris Trofimov, RU, 27/4/1996 | bt dot design et prov dot ru 
54 Kirti Trivedi, IN, 27/4/1996 | kirti et iitb dot acdot in
55 Santiago Pol, YV, 27/4/1996 | uneyelcartel et gmail dot com
56 Volker Pfüller, DE, 27/4/1996 | pfueller et hgb-leipzig dot de
57 Gustavo Pedroza, AR, 27/4/1996 | gustavopedroza et infovia.com dot ar
58 Massimo Dradi, IT, 27/4/1996
59 Lech Majewski, PL, 27/4/1996 | studio et majewski dot xyz
60 Chaz Maviyane-Davies, US/ZW, 27/4/1996 | chazmaviyane et gmail dot com
61 Marian Murawski, PL, 27/4/1996
62 Elzbieta Murawska, PL, 27/4/1996
63 Willi Mitschka, AT, 27/4/1996 | studio et lust-ratio dot com
64 Gérard Mermoz, GB, 27/4/1996 | gerardmermoz et hotmail dot com
65 Paul Ibou, BE, 27/4/1996 | paulibou et telenet dot be
66 Dušan Junek, SK, 27/4/1996 | djunek et azet dot sk
67 Yelena Chernevich †, RU, 27/4/1996
68 Pierre Bernard †, FR, 27/4/1996
69 Subrata Bhowmick, IN, 27/4/1996 | sara_bhowmick et hotmail dot com
70 István Orosz, HU, 27/4/1996 | utisz et t-online dot hu
71 Hans Dieter Reichert, GB, 27/4/1996 | mail et hdr-online dot com; hans et baselinemagazine dot com
72 Serge Serov, RU, 27/4/1996 | serovserge et gmail dot com
73 Peter Simlinger, AT, 27/4/1996 | p dot .simlinger et sid-vienna dot at
74 Jorge Frascara, CA, 27/4/1996 | frascara et ualberta dot ca
75 Stane Bernik, SI, 27/4/1996
76 Ivan Chermayeff, US, 19/6/1996 | ic et cgnyc dot com | www.cgnyc.com
77 Joao Machado, PT, 19/6/1996 | geral et joaomachado dot com | www.joaomachado.com
78 Hidemichi Yoshida, JP, 19/6/1996
79 Vladimir Chaika, RU, 27/4/1998 | chaika dot chai et gmail dot com
80 Tadanori Yokoo, JP, 27/4/1998 | yokoo et s2.ocv.ne.jp
81 Colin Banks †, GB, 27/4/1998
82 Kari Piippo, FI, 27/4/1998 | kari et piippo dot com
83 James Victore, US, 27/4/1998 | james et jamesvictore dot com
84 Melchior Imboden, CH, 27/4/1998 | mail et melchiorimboden dot ch
85 Lenka Bajželj, SI, 27/4/1998 | lenkabajzelj et yahoo dot com
86 Xu Wang, CN, 2000 | xu et wangxu dot com dot cn | www.wangxu.com.cn
87 Robert L. Peters, CA, 27/4/2003 | rob et robertlpeters dot com
88 Ahn Sang-Soo, KR, 27/ 4/ 2003 | ssahn et wow dot hongik dot ac dot kr
89 Apex Lin, TW, 22/11/2007 | apexlinps et dot yahoo dot com dot tw
90 Oleg Veklenko, UA, 27/4/2009 | veklenko et ukr dot net
91 Leo Lin, TW, 27/4./2016 | leoposter et yahoo dot com dot tw

Čestní členové ČR a SR | Czech and Slovak Honorary Members
Datum udělení čestného členství / Date of honorary membership‘ granting (day/month/year)
Flejšar Josef †, CZ, 27/4/2001
Häckl Bohuš †, CZ, 27/4/1996
Hlavsa Oldřich †, CZ, 27/4/1996
Hlušička Jiří, CZ, 27/4/1996
Holešovský Karel, CZ, 27/4/2002
Junek Dušan, SK, 27/4/1996  | djunek et azet dot sk
Kállay Dušan, SK, 27/4/1996 |  | kallay dot dusan et gmail dot com
Křižanovská Emílie †, CZ, 27/4/1996
Kudrna Miroslav †, CZ, 27/4/1996
Lang Zdeněk, CZ, 29/6/2016
Lejska Jiří, CZ, 27/4/2003 | lejska et tiskarnadidot dot cz
Longauer Ľubomír, SK, 27/4/1996 | Longauer29 et Hotmail dot com
Pechr Čestmír †, SK, 27/4/2001
Rajlich Sen. Jan †, CZ, 27/4/2001
Rathouský Jiří †, CZ, 27/4/2001
Sůra Jaroslav †, CZ, 27/4/2001
Svoboda Jindřich †, CZ, 7/ 10./1999
Světlík Zdeněk, CZ, 19/5/2005 | zdenek dot svetlik et email dot cz
Šalamoun Jiří, CZ, 19/5/2005
Šindler Jiří †, CZ, 27/4/2000
Šulc Dušan †, SK, 27/4/1996
Šváb Jaroslav †, CZ, 27/4/1996
Týfa Josef †, CZ, 27/4/1996
Zhibo Jiří †, CZ, 27/4/2003
Ziegler Zdeněk, CZ, 27/4/2006 | ziegler dot zdenek et gmail dot com

Poznámka: někteří slovenští čestní členové (Dušan Kállay, Dušan Junek a Ľubomír Longauer) figurují zároveň i v seznamu zahraničních čč.