Prof. Dieter Urban zemřel

Bienále Brno (SBB) s lítostí oznamuje | Brno Biennale (BBA) regretfully informs:
Hochschule Augsburg DE dnes zveřejnila, že v neděli 17. 4. 2016 v Naumburgu an der Saale DE zemřel ve věku nedožitých 78 let prof. Dieter Urban (naroz. 1. 6. 1938 ve Stuttgartu). V roce 1975 se na vysoké škole v Augsburgu stal profesorem fakulty designu (Fakultät für Gestaltung) a odtud v roce 2003 odešel do důchodu.
Absolvent Staatliche Akademie der Bildenden Künste ve Stuttgartu byl grafickým designérem a zejména významným německým pedagogem a odborným publicistou v oblasti komunikačního designu, ze které napsal nebo editoval řadu knih pro mnichovská nakladatelství Bruckmannn a Novum Press (např. Initialen + Bildbuchstaben / Initials and Decorative Alphabets; Zeichen + Signets / Signs + Emblems. Eine Sammlung internationaler Beispiele / A collection of international Examples (1. + 2.); Illustrationsvorlagen / Picture Sourcebook; Werbekampagnen / Advertising campaigns; Text im Kommunikationsdesign. Zur Gestaltung von Texten für die visuell-verbale, audioverbale und audiovisuell-verbale Kommunikation; Kauf mich. Visuelle Rhetorik in der Werbung; Bruckmanns Brainstormer 22 222 Werbebot-
schaften für Kreative atd.).
Od roku 1979 také mnoho let jako šéfredaktor vedl odborný časopis Novum Gebrauchsgraphik.
Prof. Dieter Urban se pravidelně od r. 1970 do 90. let XX. stol. účastnil jako grafik Bienále Brno a to i jako přednášející na sympoziu (např. na IX. Bienále Brno v roce 1980).

Urban_9783765428081-de

KONEC PŘÍSPĚVKU | END OF THE MESSAGE


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..