Podzimní setkání řídícího výboru SBB

Bienále Brno (SBB) informuje | Brno Biennale (BBA) informs:
Na setkání ŘV SBB 30. 11. 2023 na Zelném trhu a v Hospůdce U Bosé nohy v Brně se nás dostavilo šest Vlasta Brímová, Jiří Eliška, Václav Houf, Dagmar Kučerová-Lanatová, Pavel Noga, Jan Rajlich a jako host Alena Rajlichová…
O čem jsme mluvili?     
Že v roce 2024 budeme pokračovat ve webu SBB, kam každý člen SBB může dávat zprávy, ale ročenku SBB 2023/2024 plánujeme už jen v pdf, neb o tiskovou formu je malý zájem.
Že v dubnu navštívíme Košice a vernisáž Andreje Haščáka „A posteriori“ (18. 4. 2024) ve Východoslovenském múzeu.
Že v květnu 2024 budeme opět vystavovat 24 plakátů v brněnské Scale a vernisáž naplánujeme ve spojitosti s BMN 2024 (předpoklad sobota 25. 5. 2024), měla by to být výstava nových plakátů členů SBB za poslední 2 roky event. z archivu… Jiří Eliška navrhl její název: „Přeživší – Survivors“.
Že doporučujeme jako odborný garant vydání monografie Dušana Junka JUNEK – DESIGN:FOR:UM, kterou má v roce 2024 vydat Slovenské centrum dizajnu a VEDA – Vydavateľstvo Slovenskej akadémie vied.
Že Pavel Noga se začátkem prosince stane prvním profesorem grafického designu na Moravě (původem brněnský P. Babák se nepočítá, neb už je 30 let Pražákem)
Že by byla možnost vystavování pro SBB v Praze v pasáži U Nováků – Jaroslav Pejčoch a Jan Rajlich jednali 6. 11. s provozovatelem 3KinoFest (jeho zájem), výstavu by pak zajistila „Pražská sekce SBB“, výborné výstavní místo je i věž v Novém Jíčíně, což doporučují a poptají se Václav Houf a Pavel Noga
Že je vypsána mezinárodní akci protiválečného plakátu „STOP WAR“, na kterou získal kontakt Václav Houf (podmínky k účasti dáváme na web jako zvláštní zprávu) 
Že 4minutová animace 4 žákyň z devítiletky v Brně-Slatině o Janu Rajlichovi ml. v programu Post bellum / Pamět národa, získala nedávno 1. cenu za animaci v soutěží filmový Kraťas DDMJM, pro zájemce o zhlédnutí zde link: https://www.pribehynasichsousedu.cz/jizni-morava/jizni-morava-2022-2023/rajlich-jan-ml/
Že Jiří Eliška všem dělá radost vydáním publikace „Vizuální komunikace, grafický design (proměny_vývoj_kulturní kontexty)“; autor předal po výtisku přítomným (o publikaci podáme v příštích dnech ještě podrobnější zprávu)
Že Vlasta Brímová opět nezklamala a všem přítomným předala vlastní výrobek z Bílovic – zavařený dřišťál, coby životabudič do příštích dnů (a to v pytlících s přiléhavým textem: Das Leben ist schön – Schön ist, wenn die kleinen Dinge das Größte sind). 
A jinak jsme popili Březňáka, Zlosina a krušovického Bohéma a nějaké vínko a pojedli například marinovaná žebírka, grilovaný hermelín či kung-pao… Pohoda!

Fotografovali V. Brímová a J. Rajlich

KONEC PŘÍSPĚVKU | END OF THE MESSAGE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..