Zdeněk Světlík: 85

Bienále Brno (SBB) blahopřeje k jubilejní výstavě | Brno Biennale (BBA) congratulates to jubilee exhibbition:
ZS85, výstava plzeňského čestného člena SBB a dlouholetého člena ŘV SBB Zdeňka Světlíka annoncuje jeho významné životní jubileum, ke kterému se mílovými skoky přiblížil (narodil se 3. 5. 1932 v Chebu).
Z. Světlík je absolventem Odborné školy textilní v Aši (1949) a Vyšší školy uměleckého průmyslu v Brně (textil – užitá grafika, 1953). Od roku 1956 působí v Plzni jako grafik a zaměřuje se na typografickou a výstavnickou tvorbu. Vystavoval svoje grafická, typografická a textilní díla dosud na 18 samostatných výstavách a na kolem 30 výstavách kolektivních (například Bienále Brno, dále Bratislava, České Budějovice, Dolný Kubín, Lahti, Listowell, Mexiko, Moskva, Olomouc, Paříž, Plzeň, Praha, Raleigh, Trnava, Varšava, Žilina aj.). Získal řadu cen v soutěžích na značky a plakáty (např. Tylova Plzeň, Skupova Plzeň, 100 let Škoda Plzeň, Mezinárodní strojírenský veletrh Brno, Ekoplakát Žilina, BIC Plzeň, ZPČ Univerzita aj.).
Jubilejní výstava Světlíkovy textilní tvorby (aradecor) a grafické tvorby (plakát) je otevřena ve foyer Nové scény Divadla J. K. Tyla v Plzni 25. 4.>30. 6. 2017, tedy v době jeho jubilea, ke kterému srdečně blahopřejeme!.

POZVANKA_ZSu

KONEC PŘÍSPĚVKU | END OF THE MESSAGE


1 komentář u „Zdeněk Světlík: 85“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..