Family • Reunion | Mail Art k roku buvola, Taiwan

Bienále Brno (SBB) informuje o výstavě | Brno Biennale (BBA) informs on exhibition:
Čestný člen SBB profesor Apex Lin, Pang-Soong inicioval na přelomu let 2020/21 mezinárodní mail-artovou akci, při které vyzval své početné známé kolegy výtvarné umělce, ilustrátory a grafické designéry ze všech končnin světa, aby na jeho adresu v Tchaj-peji zaslali originální přání – pohlednici k nastávajícímu čínskému novému roku buvola. S tím, že plánuje uspořádat výstavu nazvanou Family • Reunion ve výstavních prostorách Cultural Heritage Parku. Výstava zde byla otevřena od 1. 2. 2021 do 31. 3. 2021. Nezůstalo však jen u výstavy těchto pohlednic, výstavní kolekci doplnil kurátor výstavy profesor Hsiao-Wei Fang z Asia University Taichung jednak kresbami Tchaj-wanu, které Apex Lin na kartičky pilně vytváří a také kresbami a vzkazy jeho kolegů, které na takovýchto pohlednicových kartičkách sbírá od svých kolegů při setkáních jak na Tchaj-wanu, tak v zahraničí. Péčí Asia University pak byl vydán i katalog, kde na 120 stranách (ISBN978-957-43-9218-6, formát A5) je většina těchto kartiček reprodukována ve  4 částech: 1) „Letter to Taiwan“. 2) „Designers Letters“, 3) „Welcoming Delightful Ox Year“ a 4) „Handwritten Blessings for Taiwan“.
V katalogu jsou k vidění v miniaturách i práce dalších členů SBB, např. Jiří Eliška, Shigeo Fukuda, Václav Houf, Mitsuo Katsui, Kazumasa Nagai, Jan Rajlich ml., Serge Serov, Felipe Taborda, Niklaus Troxler, Kan Tai-Keung atd.
J. Rajlich ml. byl na výstavě zastoupen jednak ve 2. části výstavy „Designers Letters“ svými 3 pracemi vytvořenými při návštěvách na Tchaj-wanu v uplynulých 15 letech a jednak na 3. části výstavy dvěma originálními pracemi mail-artu – odeslanými pohlednicemi k roku buvola.

Profesor Apex Lin – vlevo – u pohlednic k roku buvola 2021
Výstava Family Reunion v Cultural Heritage Park v Tchaj-čungu
Dvoustrana katalogu s pohlednicí Jana Rajlicha (dole vpravo)
Jedna z dvoustran katalogu, na které lze najít např. kartičky Jana Rajlicha a Václava Houfa
Druhá pohlednice Jana Rajlicha k roku buvola

 

KONEC PŘÍSPĚVKU | END OF THE MESSAGE


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..