Dagmar Kučerová Lanatová jubilejní

Bienále Brno (SBB) blahopřeje k jubileu | Brno Biennale (BBA) congratulates to jubilee:

Dagmar Kučerová Lanatová právě sedmdesátiletá


Dagmar Kučerová Lanatová, grafička, pedagožka a dlouholetá členka řídícího výboru SBB, se narodila 23. 10. 1952 ve Valticích na okr. Břeclav – k významnému jubileu sedmi desítek let života SBB srdečně blahopřeje!
Dagmar Kučerová Lanatová vystudovala obor užitá grafika a plakát na UMPRUM (VŠUP) Praha (1972–1978) a od 2. poloviny 70. let pracuje v oboru.
Její specialitou jsou typografické značky a sociální a kulturní plakáty.
Z realizací: značky a logotypy pro Televizní noviny a další zpravodajské a vzdělávací pořady Československé televize Praha (např.„24 hodin ve světě“) 1986-1989, logotypy Unie výtvarných umělců a teoretiků Jihovýchodní Moravy (UVU JVM), Masarykova Muzea v Hodoníně, Velkomoravské banky aj. Plakáty pro Národní galerii Praha, Galerii výtvarného umění v Hodoníně, Mezinárodní folkloristický festival ve Strážnici aj. Dále vytvořila např. sérii cca 45 pamětních tabulek pro město Litomyšl realizovaných v bronzu.
Její práce byly publikovány v sbornících ČESKOSLOVENSKÁ ZNAČKA a 1000 LOGO (vyd. Typo design club), GRAPHIC DESIGN INTERNATIONAL, v časopisech GEBRAUCHSGRAPHIK, FONT aj.
Účastnila se kolem 100 kolektivních výstavních přehlídek u nás i v zahraničí. Z ocenění: 1. cena za plakát pro Jazzový festival, Zlatá plaketa na Ekoplagátu Žilina…
Dagmar Kučerová Lanatová pedagogicky působila na Střední průmyslové a umělecké škole (SŠPU) v Hodoníně na oboru Grafický design (1998–2014).

Plakáty Dagmar Kučerové-Lanatové


Dagmar Kučerová Lanatová a Michal Žák

 

KONEC PŘÍSPĚVKU | END OF THE MESSAGE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..