Časopis Novum (Gebrauchsgraphik) skončil

Bienále Brno (SBB) s lítostí informuje | Brno Biennale (BBA) informs with regreat:
První letošní číslo časopisu Novum – World of Graphic Design označené jako 01/02/21 je také jeho poslední v jeho takřka stoleté historii. Oznámil to v úvodníku vydavatel Dr. Jörg D. Stiebner (Mnichov DE). Píše zde také, že část obsahu (a samozřejmě že předpatitele) převezme v kooperaci s vydavatelstvím Ebner Media Group v Hamburku DE jiný existující časopis, který se jmenuje Page a je zaměřen více na byznys, design, web….
Gebrauchsgraphik začal vydávat v roce 1924 K. H. Frenzel v nakladatelství Verlags GmbH, od roku 1950 přešel do známého mnichovského vydavatelství Bruckmann a od roku 2000 jej přes 20 let vydávalo německo-anglicky jako měsíčník menší rodinné nakladatelství Stiebner Verlag. Časopis postupně měnil název na Novum / Gebrauchsgraphik a posléze jen na Novum. Ve své době byl tento německý časopis spolu se švýcarským Graphisem nejvýznamnějším evropským časopisem o grafickém designu.
Na obálce posledního čísla jsou metalovým (cold transer) tiskem vyvedeny mnohé variace slova „děkuji“ v různých jazycích včetně češtiny a slovenštiny.

  KONEC PŘÍSPĚVKU | END OF THE MESSAGE


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..